Wiedza na temat najwyższych wartości, to możliwość robienia w życiu tego, co sprawia głęboką satysfakcję i daje wiele prawdziwego szczęścia, a postawione cele zawsze będą płynąć z głębi serca. Takie przesłanie miały zajęcia „Co jest dla mnie ważne, czyli moje wartości”, które w klasach Ia, IIb i IIIc prowadziła pani Alicja Galińska – psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krasnymstawie.

Podczas drugiego spotkania „Predyspozycje zawodowe, a wybór szkoły i zawodu”, które odbyło się w ramach doradztwa zawodowego, uczniowie mieli możliwość poznania jakie są ich predyspozycje zawodowe.
Zajęcia miały charakter warsztatowy, uczniowie wykonywali ćwiczenia, mające na celu uświadomienie jakimi wartościami kierują się w życiu, jakie są ich zainteresowania, umiejętności.