14 lutego 2017 r. o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski, m. in. z Torunia, Olsztynka, Małochwieja Dużego i Krasnegostawu brali udział w webinarium "Nakręć, by nakręcać. Podstawy tworzenia filmów reklamowych w dobie social mediów". Z tej nowoczesnej formy edukacji skorzystali uczniowie II LO, którzy przygotowują się do XV Powiatowego Konkursu Filmowego „Inspiracje Filmoteką Szkolną”.

Spotkanie odbyło się w Pracowni Filmoteki Szkolnej w czasie zajęć z edukacji filmowej kl. III A. Kolejny webinar, do którego uczniów zaprosiło Centrum Edukacji Obywatelskiej, zorganizowany został w ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! Scenarzystka i reżyserka Aleksandra Górecka w czasie spotkania przedstawiła proces tworzenia filmu reklamowego. Przeanalizowała potrzeby grupy, do której ma trafić reklama, warunki wspierające powstawanie projektu. Omówiła, prezentując przykłady, środki filmowe wykorzystywane w reklamach. Podkreśliła rolę emocji, dźwięku i muzyki, a także montażu. Aleksandra Górecka mówiła także o tym, jak zapewnić filmowi reklamowemu dalsze życie w sieci i wykorzystać go do nawiązania dobrych relacji z odbiorcami. Uczniowie bardzo wysoko ocenili webinarium, tym bardziej że mogli w nim czynnie uczestniczyć dzięki czatowi, który zapewniał komunikację między prowadzącą i uczestnikami spotkania.
Więcej o Aleksandrze Góreckiej na wypiszwymalujgorecka.com

Ewa Magdziarz