Uczniowie z klas IA i IB II LO im. C. K. Norwida wzięli udział w projekcie "Symulacja biznesu – warsztaty kompetencji przedsiębiorczych" realizowanym przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego OIC Poland z siedzibą w Lublinie i Narodowy Bank Polski.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach programu edukacji ekonomicznej kierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Młodzież poprzez aktywną pracę na bazie aplikacji internetowej i systemu unijnego Coffe – Competences Of Future zdobyła nowe umiejętności pomocne w rozwijaniu przedsiębiorczej postawy. Zajęcia obejmowały symulacyjną grę decyzyjną i zarządzanie rozgrywkami pomiędzy poszczególnymi grupami. Koncepcja gry dotyczyła wirtualnego przedsiębiorstwa produkującego telefony komórkowe, otoczenia biznesowego, organizacji przedsiębiorstwa, obszarów zaopatrzenia, produkcji, gospodarki magazynowej, transportu, sprzedaży i inwestycji oraz zarządzania firmą (rynek pracy, finanse, handel zagraniczny). Firma symulacyjna funkcjonowała jak prawdziwe przedsiębiorstwo, działania „graczy” umożliwiały prowadzenie interesów z innymi firmami treningowymi przy zastosowaniu procedur handlowych zgodnych z obowiązującymi zasadami ekonomicznymi. Uczestnicząc w takich warsztatach uczniowie integrują wiedzę z różnych obszarów, rozwijają i wzmacniają swoją gotowość do działania, uczą się odpowiedzialności i podejmowania ryzyka, a także odnoszenia sukcesów i ponoszenia porażek, doskonalą również umiejętności społeczne.
Uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty oraz komplety materiałów szkoleniowych, koszulki i dyski przenośne. Kontynuacją warsztatów będzie konkurs na Biznes Plan.
Wyjazd i udział w Projekcie zorganizowała pani Renata Czerniak, nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości.