Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/warszjezykowe

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/warszjezykowe

W dniu 9 grudnia br. uczniowie II LO wraz z uczniami Gimnazjum nr 4 w Krasnymstawie gościli w Centrum Brytyjskim UMCS w Lublinie.

Celem wyjazdu był udział w wykładach i warsztatach językowych prowadzonych przez pracowników naukowych i obcokrajowców, a także zapoznanie z działalnością Biblioteki Brytyjskiej. Pierwszy wykład pt. ”Provocation, Chaos, and Revolution – British Punk Style on the Podium” prowadzony przez dr Annę Antonowicz z Katedry Literatury i Kultury Angielskiej Instytutu Filologii Angielskiej KUL wprowadził obecnych w świat kultury brytyjskiej. W drugim wykładzie pt. „Taking adventure through Cedar Point” Amerykanin Jerome Washington zapoznał uczestników z kulturą amerykańską. Po zajęciach uczniowie mieli okazję porozmawiać z wykładowcami w języku angielskim, obejrzeć wystawę plakatów i książek z okazji 400 rocznicy śmierci Williama Szekspira oraz wystawę różnych wydań i tłumaczeń „Kubusia Puchatka”, a także obejrzeć w oryginale filmy prezentujące kulturę brytyjską.
Wyjazd zoorganizowała pani Ewa Łubińska, nauczyciel języka angielskiego.
{gallery}GALERIE_2017/warszjezykowe{/gallery}