W dniu 13 października w II LO im C.K. Norwida odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli wyjątkowi goście: pan Marek Majewski – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, pan Edward Kawęcki – Przewodniczący Rady Miasta, ks. Józef Jargieło, przewodnicząca Rady Rodziców pani Urszula Chwiejczak

DEN01

W swoim wystąpieniu dyrektor II LO pani Anna Antyga wspominała wyjątkowych pedagogów, nauczycieli, emerytów, a także zasługi dotychczasowych dyrektorów. Następnie zabrali głos zaproszeni goście, którzy złożyli podziękowania oraz życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły. Nagrody te zostały przyznane: pani Renacie Czerniak, pani Elżbiecie Kargul, pani Dorocie Mące, panu Piotrowi Zielińskiemu. Nagrodę otrzymał również pracownik obsługi pan Henryk Huba. Ponadto Nagrodą Starosty Krasnostawskiego zostali wyróżnieni: pani Aneta Karczmarek, pani Aneta Pitucha oraz pani Monika Adamczuk - Szamik. Srebrny Medal za Długotrwałą Służbę otrzymał pan Marek Nowosadzki. Młodzież naszej szkoły podziękowała również nauczycielom za ich pracę i poświęcenie, wręczając kwiaty oraz składając życzenia spełnienia marzeń i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym. Swoją wdzięczność uczniowie wyrażali także poprzez ciepłe słowa utworów lirycznych i piosenek.

W części artystycznej udział wzięli:
Róża Surma I A, Katarzyna Wójcik I B, Oliwia Dolak II A,
Edyta Pastuszak I A,  Kacper Fidecki I A, Paweł Piątkowski II A.
Nad obsługą sprzętu czuwali: Katarzyna Kurek II B, Bartłomiej Magdziarz III B, Piotr Chłopek III B, Karol Sawczuk III B.
Galę prowadzili uczniowie klasy III B: Adrianna Niedziela i Wojciech Maj.
Za scenariusz, scenografię oraz przygotowanie młodzieży odpowiedzialna była pani Monika Filewicz.
Tekst: Monika Filewicz