W dniu 14 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie.

Celem rajdu była integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych, promowanie zdrowego stylu życia w sposób aktywny, a przede wszystkim udział w urodzinach najstarszej mieszkanki naszego powiatu pani Marianny Błaziak, która obchodziła 107 urodziny. Wszystkich uczestników na starcie powitał Naczelnik Wydziału Oświaty pan Marek Majewski, życząc bezpiecznej, pełnej wrażeń i atrakcji jazdy. Uczniowie naszej szkoły stanowili najliczniejszą grupę: Adrianna Ścibor, Katarzyna Żuk, Weronika Halinowska, Julia Dolak, Dawid Manachiewicz, Patryk Bielecki, Marcin Kawęcki – klasa Ia, Natalia Mazurek – klasa IIa, Kinga Tubilewicz, Anna Mazurek, Weronika Piętal, Maciej Jarosz, Dawid Szymański – klasa IIb, Jakub Krawczyk – klasa IIc, Patrycja Marcinkowska, Małgorzata Korszla, Weronika Zaprawa, Lidia Kłos, Daria Werus, Patrycja Pawuszczak, Mateusz Słomka, Bartek Grzybowski – klasa IIIc. Trasa rajdu prowadziła  przez: Krasnystaw  Zakręcie  Stężycę  Łopiennik Podleśny – Borowicę – Dobryniów  Łopiennik Stężycę – Zakręcie – Jaślików – Niemienice – Krasnystaw. Pod opieką pana Leszka Klucha, który wyznaczał kierunek i tempo rajdu, pani Joanny Szufnary i ks. Roberta Fariana wszyscy uczniowie pokonywali kolejne kilometry, a w chwili odpoczynku podziwiali uroki malowniczo położonego, zabytkowego kościółka Parafii Przemienienia Pańskiego w Borowicy. Po dotarciu do miejscowości Dobryniów uczniowie wraz z opiekunami spotkali się z Jubilatką i gromko zaśpiewali jej 200 lat. Uczestnicy rajdu przejechali trasę ok. 50 km, aby w Słonecznej Osadzie odpocząć po wysiłku, skorzystać z zasponsorowanego przez ks. Roberta poczęstunku. Dziękujemy za obecność i wytrwałość. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Tekst : J. Szufnara
Foto: L. Kluch