Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2015/ocalmy

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2015/ocalmy

Młodzi historycy „Norwida” zdobyli główną nagrodę  oraz cztery wyróżnienia  w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (prace indywidualne) w X Powiatowym Konkursie Historycznym  „Ocalmy naszą przeszłość”.

Konkurs jest organizowany już od wielu lat przez Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej i Miejską Bibliotekę Publiczną przy współpracy z II LO im. C. K. Norwida.  Honorowy patronat sprawuje Janusz Szpak starosta krasnostawski i Hanna Mazurkiewicz burmistrz Krasnegostawu.

I nagrodę otrzymała Agata Magier z klasy IIa (nauczyciel prowadzący Marek Nowosadzki) a kolejne wyróżnienia zdobyli: Katarzyna Stojańska z klasy IIa, Maciej Kosmala z klasy IIa, Paulina Juszczak z klasy IId (nauczyciel prowadzący Marek Nowosadzki) oraz Justyna Mazurek z klasy Ic (nauczyciel prowadzący Piotr Zieliński. Dyplomem za udział uhonorowano także Huberta Terejko z klasy Id.

W konkursie udział wzięło ok. 60  uczniów ze  szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego.

W uroczystości podsumowania i wręczeniu nagród, które odbyło się 9 czerwca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej  uczestniczyli: Henryk Czerniej wicestarosta krasnostawski,    Edward Kawęcki przewodniczący Rady Miasta,  dr hab. Mariusz Korzeniowski, prof. UMCS, Małgorzata Antoniak dyrektor MBP, Urszula Hus przewodnicząca Rady Seniorów  a także  dyrektorzy szkół,  nauczyciele historii oraz uczestnicy konkursu.

Laureaci otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Krasnostawskiego,  Zarząd PZK a  nauczyciele prowadzący podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.
{gallery}GALERIE_2015/ocalmy{/gallery}