13 kwietnia b.r. młodzież naszej szkoły udała się na wycieczkę do miasta stołecznego, czyli Warszawy.

W tej ekscytującej wyprawie wzięło udział 19 osób z klas I b, II c i II e, a czułą opiekę nad nimi roztoczyły panie Beata Pasik i Joanna Szufnara oraz pan Piotr Zieliński. Pierwszym punktem w programie pobytu było zwiedzanie Sejmu. W jego trakcie można było zapoznać się z organizacją pracy i historią polskiego parlamentu. Niewątpliwą atrakcją była okazja obejrzenia wnętrz obiektu i zobaczenia kilku osób, do tej pory znanych wyłącznie z ekranów telewizorów. Druga część wycieczki, to wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas 2-godzinnego zwiedzania uczestnicy wyprawy głównie zapoznawali się z okolicznościami i ważniejszymi faktami, jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach naszej ojczyzny. Równie wartościowe okazały się pamiątki, dokumenty i informacje o przeżyciach i losach zwykłych mieszkańców miasta skazanego na zagładę, poparte bogatymi zbiorami fotografii i filmów.
Dziękujemy panu Piotrowi Zielińskiemu za zaangażowanie i trud organizacyjny włożony w przygotowanie ciekawego programu pobytu w Warszawie.