Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2015/zonkil

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2015/zonkil

19.04.2015 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie zorganizowali na terenie naszego miasta akcję społeczno-edukacyjną ,,Żółte Żonkile’’ mającą na celu upamiętnienie 72 rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie przygotowali papierowe przylepki w kształcie żonkili i rozdawali je mieszkańcom Krasnegostawu, jednocześnie informując  o intencjach tej  akcji. Żółte kwiaty stały się symbolem pamięci i ogromnego szacunku dla heroicznej walki Żydów, dzięki Markowi Edelmanowi, który w rocznicę powstania składał pod pomnikiem bohaterów getta bukiet żonkili. Celem akcji „Żółte Żonkile” jest propagowanie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Wszystkich wolontariuszy II LO połączyła wzniosła idea przywracania pamięci o ludziach i świecie, których już nie ma. Koordynatorem akcji był pedagog szkolny pan Rafał Dudziński. Szczególne podziękowania za włożony trud w wykonanie projektu oraz udział w akcji kierujemy do pani Ewy Żelazko nauczyciela bibliotekarza oraz uczniów II LO: Pauliny Huby, Patrycji Krzysztofiak, Gabrieli Zakrzewskiej, Magdy Szumskiej, Moniki Sawy, Wiktorii Janeczko, Wiktorii Kubiny, Urszuli Pawlak, Mateusza Piłata.
{gallery}GALERIE_2015/zonkil{/gallery}