Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?  Dlaczego łamiemy się opłatkiem? Czy przeze mnie Jezus przychodzi na świat? Czy daję ludziom ciepło, dobro, miłość, wiarę?

Te pytania powracają do nas  w sposób szczególny w okresie Bożego Narodzenia, stały się także  przedmiotem rozważań spotkania opłatkowego, które odbyło się 19 grudnia 2014 roku w naszej szkole.
W tym szczególnym dniu mieliśmy okazję gościć naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie panią Aleksandrę Stachulę. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania na ręce pani dyrektor Anny Cichosz  Betlejemskiego Światełka Pokoju- symbolu zrozumienia i pojednania społeczności szkolnej. Przesłaniem jasełek było ukazanie odwiecznej prawdy, że wszystkie odpowiedzi na postawione pytania zamykają się w jednym kluczowym słowie MIŁOŚĆ. Te święta i wszystko, co z nimi jest związane, wynika z Bożej miłości, ale jednocześnie jest zaproszeniem, by na tę Miłość odpowiedzieć. Tajemnica Bożego Narodzenia nie jest zamknięta w tych kilku grudniowych dniach, ale jest apelem, by każdego dnia pamiętać, że tym co najpiękniejsze, najcenniejsze i najlepsze w nas jest Miłość. Życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim zebranym złożyli  pani Aleksandra Stachula, pan Edward Kawęcki i pani dyrektor Anna Cichosz. Jasełka przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem ks. Roberta Fariana i pani Moniki Adamczuk-Szamik. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie opłatkowe, które  przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Niech zatem przesłanie z Groty Betlejemskiej  uświadomi nam, że tajemnica Bożego Narodzenia może uobecniać się każdego dnia, o ile w naszym relacjach, postawie, zachowaniu nie zapomnimy o Miłości. Całej społeczności szkolnej życzymy zdrowych i spokojnych Świąt.