Te słowa stały się mottem tegorocznego spotkania opłatkowego zorganizowanego 22 grudnia 2015 r. w naszym liceum.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym rodzi się Bóg - Człowiek, który CHCE SŁUCHAĆ ludzi, okazywać im swoje miłosierdzie i dawać nadzieję na to, że zło zostanie ostatecznie pokonane. Tym miejscem jednoczącym nas wszystkich jest wigilijny stół  i oczekiwanie na Tego, który jest Miłością. Zjednoczeni przy wigilijnym stole pamiętajmy, że:

„Czasem wystarczy zwykła rozmowa, żeby tęsknota nie rozdarła duszy.
Czasem wystarczy krótki list z daleka, żeby człowiekiem pachniało podwórze.
Czasem wystarczy subtelność mała, żeby w kimś drugim całym sobą zostać.”

Jasełka przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem ks. Adama Janczary, pani Elżbiety Kargul i pani Joanny Szufnary. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie opłatkowe, które  przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.
Życzymy Wam, by te święta były czasem pokoju i dostrzeżenia obecności drugiego człowieka.
Życzymy Wam, by to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, dodało Wam odwagi.
Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość.

Wesołych Świąt!