22.10.2015 r. klasa II d w towarzystwie wychowawczyni  p. Beaty Ortyl i nauczycielki p. Agnieszki Kontek odwiedziła niezwykle urokliwy Zwierzyniec.

Uczniowie gościli w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu.
Pani Alina Dobosz oraz jej wychowankowie z klasy III powitali nas serdecznie. Podczas wizyty naszych nauczycielek i pani Dobosz u dyrektora szkoły, p. Waldemara Gardiasza, mieliśmy okazję poznać koleżanki i kolegów z Technikum Geodezyjnego.
Po pięknym, historycznym budynku, będącym niegdyś własnością rodziny Zamoyskich, oprowadziła nas była dyrektor i nauczyciel historii, p. Urszula Kolman.
Mapa dóbr Ordynacji Zamoyskiej, klimatyczne korytarze i piękne stare schody pamiętają bogatą i piękną historię rodziny Zamoyskich, którą pokrótce przybliżyła nam pani Kolman.
I chociaż wydawało się, że  zaplanowana wędrówka  nie będzie możliwa, aura była dla nas łaskawa. Nagle deszcz przestał padać i nasi gospodarze oprowadzili nas niezwykle malowniczą trasą, nasyconą barwami i zapachem jesiennego lasu. Leśne ścieżki wiodły Roztoczańskim Parkiem Narodowym nad staw "Echo". Nic dziwnego, że przybywali tutaj i nadal odwiedzają to miejsce sławni ludzie.
Musimy koniecznie tu jeszcze powrócić.
Dziękujemy p. Alinie Dobosz, p.  Urszuli Kolman, p. dyrektorowi Waldemarowi Gardiaszowi oraz naszym opiekunkom, paniom Beacie Ortyl i Agnieszce Kontek
                                                                                                                                     Natalia Szadura uczennica klasy II d