Dnia 15 października 2015 roku uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielkami panią Anetą Karczmarek i panią Elżbietą Kargul pojechali na sztukę teatralną pt. „Hamlet” do Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu transmitowaną z Barbican Theatre w Londynie.

Dramat w mistrzowski sposób opowiadał o śmierci, zemście, namiętności, zdradzie. W rolę tytułowego Hamleta wcielił się Benedict Cumberbatch, który poprzez swoją niezwykłą ekspresję oraz wybitny talent pokazał kunszt sztuki aktorskiej. Doskonale w swojej roli spisała się także plejada równie utalentowanych aktorów, sprawiając, że z trudem powstrzymywaliśmy zachwyt. Oryginalna charakteryzacja aktorów, jak i niebanalna  scenografia, stworzyły unikalny nastrój, a siedemnastowieczny język angielski czasów Szekspira zachwycał swoim bogactwem. Wspaniała gra aktorska sprawiła, że myślami przenieśliśmy się na widownię londyńskiego teatru i w pełni wczuliśmy się w klimat sztuki. Po zakończonym seansie byliśmy pełni pozytywnych wrażeń, godziny w kinie minęły zbyt szybko i pozostał nam niedosyt. Wszyscy z chęcią obejrzelibyśmy sztukę jeszcze raz i przy najbliższej możliwej okazji uczestniczyli w kolejnym spektaklu tego typu.
                                                                                                                                                                                                                                                                                              uczennice klasy II c