Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/festiwal_nauki

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/festiwal_nauki

Tradycją II LO stał się udział klas o rozszerzeniu biologiczno- chemicznym w projekcie organizowanym przez lubelskie uczelnie, gdyż nauka biologii i chemii w II LO wiąże się nie tylko ze szkolną ławką, ale także licznymi warsztatami wyjazdowymi, wykładami, laboratoriami.

Tematyka dobierana jest w taki sposób, aby zajęcia w ciekawy i nowatorski sposób wyjaśniały trudne zagadnienia, uzupełniały teoretyczne treści nauczane w szkole i pozwoliły łatwiej przyswoić wiedzę  do egzaminu maturalnego.

W tym roku w projekcie wzięło udział aż 59 uczniów w dwóch grupach.

W dniu 24 września 2015r.uczniowie klas II i III uczestniczyli w wykładzie połączonym z prezentacją nt. Rozmnażania  roślin vitro, zwiedzili  laboratorium roślin tkankowych UP(do którego  rzadko zapraszani są goście )oraz własnoręcznie przećwiczyli przygotowanie pożywek dla roślin, cięcie i pasażowanie roślin. Uczniowie samodzielnie wykonali kilka wybranych doświadczeń typowych dla testu maturalnego z biologii w ramach zajęć: Laboratorium maturzysty - organizowanych przez KUL.

W dniu 25 września2015r. druga grupa - uczniowie z klasy I b uczestniczyli w wykładzie organizowanym przez Wydział Chemii UMCS nt Króliki doświadczalne – o naukowcach, którzy eksperymentowali na sobie oraz w pokazie przedstawiającym  możliwości mikroskopii elektronowej Obrazy malowane elektronami. Przyroda w mikroskopie elektronowym. Organizowanym  przez Instytut Mikrobiologii i  Biotechnologii UMCS. Ponadto uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach laboratoryjnych dotyczących  materiału genetycznego i wykładzie nt. Śmieciowy DNA – niepotrzebny czy niedoceniany?

Samodzielnie wykonywane doświadczenia laboratoryjne na fachowym sprzęcie, pod kontrolą pracowników naukowych mają na celu kształtować badawczy sposób myślenia, skutecznie rozszerzyć i ugruntować rzetelną  wiedzę biologiczną i  chemiczną, skracając jednocześnie dystans do wyższej uczelni.
{gallery}GALERIE_2016/festiwal_nauki{/gallery}