Dnia 2 października 2013 r. klasa II a uczestniczyła w zajęciach terenowych w Poleskim Parku Narodowym zorganizowanych przez panią Renatę Czerniak w ramach realizacji przedmiotu uzupełniajacego "Przyroda".

c00003

W bieżącym roku szkolnym klasa humanistyczna bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie „Przyroda w Liceum. Opracowanie i wdrożenie programu nauczania oraz przygotowanie kompletu materiałów do nauczania przyrody”. Realizując treści programowe przedmiotu „Przyroda”,  uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym pt. „Cztery pory roku w PPN”, eksponatami geologicznymi, historycznymi, etnograficznymi oraz florą i fauną Muzeum PPN. Następnie uczestnicy wycieczki  przeszli  ścieżką dydaktyczną  „Dąb Dominik”, na której poznali różne typy zbiorowisk roślinnych i torfowisk. W czasie zajęć młodzież zwróciła szczególną uwagę na konieczność ochrony nietypowych stanowisk florystycznych a także torfowiska i Jeziora Moszne.
Opiekunowie wycieczki : pani  Renata Czerniak i pani Marta Kowalczyk.
Autorka zdjęć- Paulina Paradowska  - uczennica klasy II a.