Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2014/rozpocz_roku

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2014/rozpocz_roku
Dnia 2 września o godz. 9 00 w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Anna Cichosz, która serdecznie powitała Starostę Krasnostawskiego pana Janusza Szpaka, rodziców, absolwentów szkoły, nauczycieli i uczniów. W bieżącym roku 360 uczniów przekroczyło próg szkoły, w tym 147 do klas pierwszych.

c00002

Następnie pani dyrektor Anna Cichosz przedstawiła nowo zatrudnioną nauczycielkę języka francuskiego panią Martę Kowalczyk, absolwentkę naszej szkoły, W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas I będę uczyć się w klasach: humanistycznej, politechnicznej, medycznej i dwóch europejskich. Pani dyrektor skierowała swe życzenia do uczniów, by czas spędzony w szkole był okresem radosnym, wiązał się z możliwością rozwijania zainteresowań i pozwolił właściwie zaplanować wybór dalszej drogi kształcenia. Wyraziła nadzieję, by ten zaczynający się rok szkolny obfitował również w sukcesy tj. wyniki egzaminów maturalnych powyżej średniej krajowej i województwa oraz najlepsza w powiecie rekrutacja do klas I. Podkreśliła, że dzisiejsze spotkanie to dobry czas, by przypomnieć, że pierwsza inauguracja roku szkolnego w naszym liceum odbyła się 2 września 1993 roku, czyli 20 lat temu. W związku z jubileuszem napływają do szkoły okolicznościowe adresy. Pani dyrektor odczytała list gratulacyjny od ks. Ryszarda Winiarskiego, który pracował na rzecz naszej szkoły przez pierwsze 10 lat oraz był inicjatorem Nagrody Patrona Szkoły i popiersia Norwida.
Następnie głos zabrał Starosta Krasnostawski pan Janusz Szpak. Na ręce pani dyrektor złożył gratulacje podkreślając najlepszą rekrutację do klas I oraz sprawne zarządzanie i organizację pracy szkoły. Wyraził radość widząc uśmiechniętych, wypoczętych uczniów, którzy pełni energii i zapału powrócili w mury szkoły, by zdobywać wiedzę, mądrość oraz realizować swoje pasje i pogłębiać zainteresowania. Kończąc swoje wystąpienie zapewnił, że społeczność szkolna zawsze może liczyć na wsparcie wszystkich działań dydaktycznych i wychowawczych ze strony organu prowadzącego.
Uroczystość prowadzili: Aleksandra Czerniak z kl. IIID i Łukasz Borkowski z kl. IIIB. W części artystycznej wystąpili: Patrycja Stojańska z kl. IIIC, Sylwia Jawor i Katarzyna Zwierz z kl. IIIA oraz absolwentka szkoły Monika Rycyk. Uroczystość przygotowała pani Ewa Łubińska.

{gallery}GALERIE_2014/rozpocz_roku{/gallery}