Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2014/warsztaty_medyczna

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2014/warsztaty_medyczna
Edukacyjne warsztaty naukowe wpisały się już w tradycję naszej szkoły. Od wielu lat klasy z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii uczestniczą w wyjazdowych warsztatach naukowych. W ciągu trzech lat nauki uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach na uczelniach lubelskich UM, UMCS, UP, KUL, PL oraz w laboratoriach SGGW i Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, a także w Ośrodkach Edukacyjnych wybranych Parków Narodowych. Warsztaty motywują uczniów do nauki i przyczyniają się do świadomej  decyzji o kierunku dalszego  kształcenia.

1 7

Dnia 20 lutego 2014 r. wizytą  na Wydziale Nauk Rolniczych w Zamościu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, uczniowie  pierwszej klasy medycznej  rozpoczęli cykl wyjazdowych warsztatów edukacyjnych.W ramach warsztatów uczniowie wysłuchali wykładów oraz  uczestniczyli w ćwiczeniach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych UP. Dzięki uprzejmości władz i pracowników  uczelni  uczniowie mogli zdobywać nowe wiadomości i umiejętności z  biologii i chemii korzystając  z profesjonalnego sprzętu.
Warsztaty dotyczyły  czterech sekcji tematycznych :
  • Mikrobiologii, gdzie uczniowiedowiedzieli się jak zakładać hodowle mikroorganizmów, jak izolować je z powietrza , gleby i innych miejsc  oraz jak rozpoznawać   kolonie konkretnych szczepów.
  • Biologii eksperymentalnej, gdzie uczniowie izolowali chlorofil z różnych roślin, badali wpływ wybranych czynników na intensywność fotosyntezy oraz obserwowali ruchy aparatów szparkowych roślin.
  • Chemiczno- biochemicznej, gdzie uczniowie  pracowali na roztworach barwnych, dokonywali analizy jakościowej  i ilościowej roztworów.
  • Analizy jakości żywności, gdzie uczniowie badali owoce pod kątem obecność i zawartości  tzw. antyoksydantów , czyli  substancjiwstrzymujących  lub opóźniających  proces utleniania w komórkach człowieka , uważanych  za środek prewencyjny w zapobieganiu licznym chorobom m. in. nowotworom.
Uczniowie samodzielnie wykonywali ćwiczenia zgodnie z instrukcją  lub pod kierunkiem pracowników naukowych. Z niecierpliwością uczestnicy oczekują kolejnych warsztatów naukowych, które odbędą się w kwietniu br w Międzynarodowym  Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie wspólnie z finalistami II Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla Gimnazjalistów.
Organizacja i opieka nad uczestnikami wyjazdu:
Elżbieta Kargul- nauczyciel biologii, Agnieszka Jarosz- nauczyciel chemii.
{gallery}GALERIE_2014/warsztaty_medyczna
{/gallery}