Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie jest organizatorem konkursów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego. Konkursy odbywają się z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki. 7 marca b.r w ZSP Nr 2 miał miejsce Powiatowy Konkurs z Języka Polskiego w którym wzięło udział 14 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie „Norwida” okazali się najlepsi i zwyciężyli w konkursie.
I miejsce zajął Michał Bobryk (II LO im. C. K. Norwida), II miejsce zdobyła Agata Magier (II LO im. C. K. Norwida), a III miejsce zajęli uczniowie I LO im. Wł. Jagiełły – Maria Bas i Justyna Ciechańska. Uczennica "Norwida" Natalia Patyk uplasowała się na VI miejscu. Michał Bobryk jest uczniem klasy 3c – europejskiej, Agata Magier uczy się w klasie 3a – humanistycznej a Natalia Patyk uczęszcza do klasy 2a – humanistycznej. Uczniowie przygotowani zostali przez nauczycieli języka polskiego: panią Bożenę Szfran-Ogonowską, panią Monikę Adamczuk-Szamik i panią Ewę Magdziarz.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!