Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2015/jaselka

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2015/jaselka

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?  Dlaczego łamiemy się opłatkiem? Czy przeze mnie Jezus przychodzi na świat? Czy daję ludziom ciepło, dobro, miłość, wiarę?

Te pytania powracają do nas  w sposób szczególny w okresie Bożego Narodzenia, stały się także  przedmiotem rozważań spotkania opłatkowego, które odbyło się 19 grudnia 2014 roku w naszej szkole.
W tym szczególnym dniu mieliśmy okazję gościć naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie panią Aleksandrę Stachulę. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania na ręce pani dyrektor Anny Cichosz  Betlejemskiego Światełka Pokoju- symbolu zrozumienia i pojednania społeczności szkolnej. Przesłaniem jasełek było ukazanie odwiecznej prawdy, że wszystkie odpowiedzi na postawione pytania zamykają się w jednym kluczowym słowie MIŁOŚĆ. Te święta i wszystko, co z nimi jest związane, wynika z Bożej miłości, ale jednocześnie jest zaproszeniem, by na tę Miłość odpowiedzieć. Tajemnica Bożego Narodzenia nie jest zamknięta w tych kilku grudniowych dniach, ale jest apelem, by każdego dnia pamiętać, że tym co najpiękniejsze, najcenniejsze i najlepsze w nas jest Miłość. Życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim zebranym złożyli  pani Aleksandra Stachula, pan Edward Kawęcki i pani dyrektor Anna Cichosz. Jasełka przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem ks. Roberta Fariana i pani Moniki Adamczuk-Szamik. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie opłatkowe, które  przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Niech zatem przesłanie z Groty Betlejemskiej  uświadomi nam, że tajemnica Bożego Narodzenia może uobecniać się każdego dnia, o ile w naszym relacjach, postawie, zachowaniu nie zapomnimy o Miłości. Całej społeczności szkolnej życzymy zdrowych i spokojnych Świąt.

{gallery}GALERIE_2015/jaselka{/gallery}