Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne

projekty

II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Krasnymstawie począwszy od roku szkolnego 2010/2011 bierze udział w realizacji projektu
Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne.

Projekt:

• realizowany jest przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie
    z Uniwersytetem Jagiellońskim i Państwową Szkołą Zawodową w Chełmie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
  • obejmuje swoim zasięgiem trzy województwa: lubelskie, małopolskie
    i podkarpackie
  • skierowany jest do uczniów, którzy rozpoczeli naukę w klasach pierwszych w roku szkolnym 2010/2011 i trwać będzie 3 lata szkolne
  • służy realizacji Programu:
    • Matematyka nie jest trudna - uwierz w siebie
    • Matematyka jakiej nie znasz - poszerz swoje horyzonty

W ramach Projektu w naszej szkole zostały utworzone cztery grupy do zajęć wyrównawczych oraz dwie grupy do zajęć rozszerzających. Grupy liczą srednio po 16 osób. Przewidywany wymiar zajęć to 2 godz w tygodniu × 24 tyg × 3 lata szkolne. Każdy uczeń otrzymuje nieodpłatnie podręczniki
i materiały dydaktyczne.

Ponadto uczniowie mogą uczestniczyć w warsztatach matematycznych prowadzonych w szkole przez nauczycieli akademickich - pracowników Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W czasie tych spotkań uczniowie mają możliwość pracy przy komputerach, wykorzystując programy matematyczne.

Uczniowie będący uczestnikami Projektu mają dostęp do platformy Edukacyjnej zawierającej kursy e-learningowe i testy. Sporą atrakcją Projektu jest możliwość udziału w konkursach.

W dniu 21.04.2012r. odbył się w PWSZ w Chełmie fianł konkursu Zostań Pitagorasem - MUM, do którego zakwalifikowali się uczniowie: Kinga Grabczak i Małgorzata Krupa z kl. II a oraz Barbara Grzeszczyk i Grzegorz Cieplechowicz z kl. II e. Dnia 28.04.2012 r. odbył się w PWSZ w Chełmie finał konkursu Zostań Euklidesem, do którego zakwalifikowali się uczniowie: Mateusz Marczyński i Paulina Rut z kl. II b. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczeń Grzegorz Cieplechowicz został laureatem konkursu Zostań Pitagorasem - MUM.

Nagrodą jest 10-dniowy nieodpłatny udział w obozie wakacyjno - naukowym
w Rumi.

Udział ucznia w projekcie jest bezpłatny.

Wiecej informacji o Projekcie MUM można znaleść na stronie internetowej