Od początku nowego roku szkolnego Samorząd Uczniowski II LO im. C. K. Norwida wykazuje dużą aktywność. SU zorganizował we wrześniu obchody Dnia Patrona Szkoły a także włączył się do przeprowadzenia konsultacji społecznych w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzieci i Młodzieży. Palcówki oświatowe z terenu miasta Krasnystaw mogły zgłaszać swoje propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego Dzieci i Młodzieży na 2018 rok. Samorząd miasta Krasnystaw przeznaczył na ten cel kwotę 20 000 zł.

Samorząd Uczniowski II LO im. C. K. Norwida aktywnie włączył się do opracowania jednego z zadań. Nasz samorząd zaproponował zadanie pod nazwą  „Wyposażenie miejsca rekreacji turystycznej w Krasnymstawie przy boiskach szkolnych na ulicy Sikorskiego” (altana rekreacyjna z miejscem na ognisko, ławy, stoły). Ponadto wśród zadań zgłoszonych przez inne placówki oświatowe znalazły się: Plac manewrowy dla młodych rowerzystów, Przegląd smaków na Rynku Miejskim w Krasnymstawie, Utworzenie miejsca do wypoczynku i integracji w Krasnymstawie przy boiskach na ulicy Sikorskiego, Utworzenie miejsca integracji środowiskowej – „Fitness na powietrzu: przy ulicy Zawieprze „Park Hałasa”, Zewnętrzny stół do tenisa stołowego przy Centrum Sportowo – Rekreacyjnym Krasnymstawie. Uczniowie „Norwida” swoje karty do głosowania składali do dnia 6 października. Ogółem w głosowaniu wzięło udział ok. 100 uczniów liceum. Wyniki konsultacji będą znane do dnia 20 października 2017 r. Opiekunowie Samorządu pan Marek Nowosadzki i pan Leszek Kluch mają nadzieję, że propozycja „Norwida” była na tyle atrakcyjna, że zostanie wybrana do realizacji w 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego.